Rasy kotów

Kot tonkijski – cena, charakter, zdrowie

kot tonkijski

Kot tonkijski to rasa znana od XX wieku. Ten orientalny czworonóg to bardzo energiczne zwierzę. Zastanawiasz się nad jego zakupem? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, ile kosztuje kot tonkijski. Sprawdź też, jaki ma charakter i jak wyglądają w jego przypadku kwestie zdrowotne!

Ile kosztuje kot tonkijski?

Na koszt kota tonkijskiego ma wpływ kilka czynników. Są to przede wszystkim renoma hodowli oraz linia hodowlana. Często istotna jest także płeć osobnika. Za kocięta tej rasy należy zapłacić od 2,5 do 3 tysięcy złotych.

→→→ Sprawdź, ile kosztuje kot brytyjski!

Kot tonkijski – charakter

Kot tonkijski jest krzyżówką ras birmańskiej i syjamskiej. Jaka jest osobowość kota tonkijskiego? Jest bardzo przyjazny, łagodny i chętny do zabawy. Nie jest kanapowcem. Uwielbia być aktywny i ma mnóstwo energii. Jego ciało jest umięśnione i smukłe. Chociaż Tonki uwielbiają jeść, ta rasa nie ma skłonności do nadwagi.

Kot tonkijski lubi wychodzić poznawać nowe zakamarki, jest ciekawski i ufny. Niektórzy w tej ostatniej cesze dostrzegają wadę, ponieważ bardzo możliwe jest to, że twój kotek na zewnątrz zaprzyjaźni się z każdym napotkanym człowiekiem. Kot może również nie wyczuć zagrożenia ze strony pędzących w jego kierunku samochodów. Dlatego wyprowadzając kota tonkijskiego na zewnątrz, miej go na smyczy przyczepionej do obroży lub szelek.

→→→ Przeczytaj artykuł na temat charakteru kota syjamskiego.

Zdrowie kota tonkijskiego

Ta rasa kotów cieszy się doskonałym zdrowiem. Tonki mają świetną odporność. Z odpowiednią dawką uwagi i miłości oraz przy zaspokajaniu ich naturalnych potrzeb, Twój puszysty przyjaciel będzie żył w zdrowiu przez długi czas.

Koty tonkijskie to łakomczuchy między innymi za sprawą dużej ilości aktywności fizycznej. Dlatego zapewniając kotu odpowiednią dawkę ruchu, nie musisz martwić się o nadwagę.→→→ Sprawdź, jakie choroby mogą dotknąć kota syberyjskiego.

Autor

Moje teksty

Hej! Jestem Iga i uwielbiam zwierzęta, szczególnie te z zoo. Kiedy tylko mam wolną chwilę, staram się odwiedzać różne ogrody zoologiczne i poznawać ciekawe gatunki. A później przelwam swoje spostrzeżenia i przemyślenia na papier - a raczej klawiaturę - i dzielę się nimi z Wami w moich artykułach.