Rasy kotów

Kot syjamski – cena, charakter, zdrowie

kot syjamski

Kot syjamski jest bardzo elegancki, a jego wygląd charakteryzuje się dużą szlachetnością. Przyciąga uwagę swoim głębokim spojrzeniem. Jeśli zastanawiasz się nad jego zakupem, przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się ile kosztuje kot syjamski, jaki ma charakter oraz problemy zdrowotne!

Ile kosztuje kot rasy syjamskiej?

Cena kociaka rodowodowego to 1500-2000 zł. Pamiętaj, że cena ta pokrywa koszty związane z utrzymaniem matki przez całe życie i całego jej miotu. Taka cena gwarantuje, że kot jest rasowy  i daje kupującym większą pewność co do dobrego stanu zdrowia zwierzęcia.

Przeczytaj też: Kot tonkijski – cena, charakter, zdrowie

Jaki charakter mają koty syjamskie? 

Koty syjamskie to zwierzęta bardzo żywiołowe i wymagające dużo uwagi ze strony opiekuna. Nie lubią samotności i zazwyczaj nie są zadowolone, jeśli je opuszczasz. Uwielbiają z kolei zabawę, szczególnie kiedy zapewniasz im zróżnicowaną i wymagającą aktywność. Potrzebują silnej stymulacji, gdyż są to bardzo inteligenta zwierzęta. Syjamskie koty uwielbiają swoich właścicieli i są z nimi nierozerwalnie połączone. Ale ich miłość do człowieka może być również bardzo okrutna. Koty syjamskie mogą być również zaborcze. Mają niecodzienną umiejętność wyczuwania ludzkiego nastroju. Rasa ta potrafi rozweselić towarzysza lub aktywnie iść razem z nim w radosnych chwilach. Odwdzięczają się przywiązaniem, lojalnością i miłością. Jedyną wadą tej rasy są głośne i częste odgłosy. Kiedy zwierzęta nie dostają tego, czego potrzebują, będą domagać się tego na swój sposób. Dopóki nie zostaną wykastrowane, mogą też bardzo intensywnie oznaczać terytorium.

Nebelung – dowiedz się, co to za rasa!

Kot syjamski – zdrowie

Koty syjamskie są zwierzętami długowiecznymi. Mogą żyć nawet od 15 do 20 lat. Niestety nie są bezpieczne od genetycznych schorzeń, do których zalicza się: 

  • zwyrodnienie stawów, 
  • postępujące zwyrodnienie siatkówki (PRA), 
  • zez lub oczopląs,
  • karłowatość,
  • mukopolisacharydoza typu VI,
  • wielotorbielowatość nerek (PKD).

Kot norweski leśny – jaki ma charakter?

Autor

Moje teksty

Hej! Jestem Iga i uwielbiam zwierzęta, szczególnie te z zoo. Kiedy tylko mam wolną chwilę, staram się odwiedzać różne ogrody zoologiczne i poznawać ciekawe gatunki. A później przelwam swoje spostrzeżenia i przemyślenia na papier - a raczej klawiaturę - i dzielę się nimi z Wami w moich artykułach.