Blog o zdrowiu, urodzie i odchudzaniu

Mocznica-co to jest, objawy, leczenie, diagnoza, zapobieganie

ZMocznica-co to jest, objawy, leczenie, diagnoza, zapobieganieaburzenia mocznicowe (mocznica) są w rzeczywistości poważnym problemem związanym z ciężką chorobą nerek i ciężkim uszkodzeniem nerek (które wykorzystano do określenia ich jako ciężki rozpad). Dzieje się tak, gdy mocznik i inne produkty odpadowe gromadzą się w organizmie fizycznym, ponieważ nerki nie są w stanie wyeliminować ich wszystkich. Związki te mogą stać się niebezpieczne (toksyczne) dla organizmu, jeśli trafią w duże ilości.

Przedłużające się lub nawet ekstremalne nagromadzenie płynów (obrzęk) może spowodować jeszcze większe nasilenie zespołu mocznicowego.

Zaburzenia mocznicowe mogą mieć wpływ na każdy rodzaj składnika ciała fizycznego, jak również mogą do nich prowadzić:

Mdłości, wymioty, utratę apetytu, a także kontrolę wagi ciała.
Zmiany stanu psychicznego, w tym powikłania, zmniejszone rozpoznanie, niepokój, szaleństwo, napady drgawki, a także śpiączka.
Nieregularna utrata krwi, np. samoistny krwotok lub dużo wynikający z dość małego wypadku.
Serce dotyczy, jak nieregularne bicie serca, stan zapalny w jamie, która sąsiaduje z sercem (zapalenie osierdzia), a także zwiększył stres na sercu.
Krótkotrwałość oddechu spowodowana nagromadzeniem się płynu w przestrzeni pomiędzy oskrzelami, a także ścianą piersi (wysięk w opłucnej).

Dializa nerkowa jest często wymagana w celu złagodzenia objawów zespołu mocznicowego, aż do czasu, gdy normalna funkcjonalność nerek będzie mogła być naprawiona.

Przeczytaj także o:

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego