Rasy kotów

Kot amerykański bobtail – cena, charakter, zdrowie

bobtail

Amerykański bobtail jest kotem domowym, który zyskuje na popularności w ostatnich latach. Coraz więcej hodowców decyduje się właśnie na tę rasę. Przeczytaj artykuł i sprawdź podstawowe informacje na temat tych kotów!

Amerykański bobtail – cena

Możesz mieć problem z zakupem bobtaila amerykańskiego w Polsce, dlatego bardzo prawdopodobne jest, że konieczny będzie kontakt z hodowlami za granicą. Tam cena kociąt to zwykle 900–1200 euro. Jeśli zamierzasz kupić pupila przeglądając oferty w sieci, zwróć uwagę na kilka kwestii.

  • Cena – zbyt niska lub zbyt wysoka może świadczyć o pochodzeniu zwierzęcia z pseudohodowli, dlatego nie rozważaj zakupu kota z takich miejsc.
  • Zdjęcia – dzięki nim sprawdzisz, jakie warunki panują u hodowcy. Pamiętaj jednak, że nie zawsze są one realnym odzwierciedleniem stanu hodowli.
  • Informacje o kocie i hodowli – koty nie powinny być wydawane nowym opiekunom aż do ukończenia 12 tygodni. Kocięta muszą być zaszczepione (minimum 2 lub 3 razy) oraz odrobaczone. Ważne jest także ich zaczipowanie.

→→→ Ile kosztuje angora turecka?

Amerykański bobtail – charakter

Bobtail to kot, który kocha ludzi, w tym także dzieci. Bardzo szybko przywiązuje się do wszystkich domowników. Jest czuły wobec wszystkich i okazuje swoją miłość w równym stopniu, nikogo nie faworyzując.

To świetny kompan dla Twoich dzieci. Amerykańskie bobtaile uwielbiają się bawić, więc nie powinny mieć problemu z dorównaniem energią najmłodszym. Co ciekawe, ta rasa spodoba się również wielu dorosłym. Nie jest ona ani głośna, ani hałaśliwa. Nie miauczy, a zamiast tego woli łagodnie pomrukiwać lub świergotać. Jest też bardzo towarzyski i szybko zdobędzie sympatię Twoich gości.

→→→ Przeczytaj też: Kot norweski leśny – cena, charakter, zdrowie

Amerykański bobtail – zdrowie

Koty tej rasy żyją przeciętnie 15 lat. Jest to możliwe tylko wtedy, kiedy zapewnisz im odpowiednie warunki oraz opiekę. Wymagają regularnego czesania, dopasowanego i zbilansowanego żywienia oraz systematycznych wizyt u weterynarza. Konieczne jest też podawanie smalcu z kaczki lub gęsi, aby pomóc w utrzymaniu w dobrej kondycji przewodu pokarmowego Twojego pupila.→→→ Nebelung – jaki charakter ma ta rasa?

Autor

Moje teksty

Hej! Jestem Iga i uwielbiam zwierzęta, szczególnie te z zoo. Kiedy tylko mam wolną chwilę, staram się odwiedzać różne ogrody zoologiczne i poznawać ciekawe gatunki. A później przelwam swoje spostrzeżenia i przemyślenia na papier - a raczej klawiaturę - i dzielę się nimi z Wami w moich artykułach.